مهندس سابق اپل در زندان/ پروژه اسرارآمیز تایتان قربانی گرفت

مهندس سابق اپل در زندان/ پروژه اسرارآمیز تایتان قربانی گرفت

به گزارش دکتر شهاب، با اینکه دادستان فدرال کالیفرنیا از قاضی پرونده ی ژانگ درخواست صدور یک سال حبس برای او کرده بود، اما قاضی پرونده ی مورد بحث در نهایت مهندس سابق اپل را به 120 روز حبس، سه سال آزادی مشروط و پرداخت 146٬984 دلار غرامت محکوم کرد.

به نقل از مجله دکتر شهاب، اداره ی تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) در سال 2018 ژانگ را به دلیل سرقت اسرار تجاری تحت تعقیب قرار داده بود. در آن زمان ژانگ برای دیدن والدینش از اپل مرخصی گرفت و به چین سفر کرد، اما پس از اتمام زمان مرخصی به غول فناوری آمریکایی اطلاع داد که دیگر برنمی گردد.

ژانگ پس از اطلاع عدم بازگشت به اپل، به یک استارتاپ چینی فعال در حوزه ی خودروهای خودران به نام XMotors پیوست. اپل مدعی شد که رفتار مشکوک ژانگ در زمان خروج از شرکت باعث شده تا تیم امنیت محصول آن ها تحقیقات را درباره ی مهندس مورد بحث آغاز کند. این تحقیقات شامل فعالیت های اینترنتی و دستگاه های به جا مانده از او می شد.

ژانگ در طول مدت فعالیتش در اپل، روی محصولات و آزمایش های متعددی کار کرده بود که یکی از مهم ترین آن ها مربوط به خودروهای خودران پروژه ی تایتان می شد. در تحقیقات مشخص شد که ژانگ فایل های مختلفی از جمله یک سند 25 صفحه ای که شامل طرح واره های مهندسی مدار طراحی شده برای خودرو خودران می شد را به سرقت برده است.

شیایولنگ ژانگ مدت کوتاهی پس از متهم شدنش در سال 2018 اعلام بی گناهی کرد، اما سرانجام در سال 2022 به جرم خود اعتراف کرد.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهندس سابق اپل در زندان/ پروژه اسرارآمیز تایتان قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهندس سابق اپل در زندان/ پروژه اسرارآمیز تایتان قربانی گرفت"، کلیک کنید.