موضع جدید تروییکای اروپایی در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران

موضع جدید تروییکای اروپایی در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران

فرانسه، آلمان و انگلیس (تروییکای اروپایی طرف ایران در توافق هسته ای سال 2015 موسوم به برجام) امروز موضع جدیدی را در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز تهران رسانه ای کردند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب به نقل از آژانس فرانس پرس، فرانسه، آلمان و انگلیس (تروییکای اروپایی طرف ایران در توافق هسته ای سال 2015 موسوم به برجام) امروز شنبه با صدور بیانیه مشترکی از آنچه مدعی «آخرین اقدامات» در ارتباط با برنامه صلح آمیز هسته ای تهران شدند گلایه کرده و آن را محکوم کردند.

در بیانیه صادره از سوی تروییکای اروپایی، قطعنامه اخیر از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) علیه فعالیت های هسته ای صلح آمیز ایران مورد تمجدید قرار گرفت؛ بدون اینکه از خروج یکجانبه آمریکا از این توافق در سال 2018 همراه با نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل حرفی به میان آورده شود.

این 3 کشور اروپایی در بیانیه مشترک امروز خود بی اشاره به انفعال در برابر تعهداتشان در قبال برجام وفق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، ادعا کردند: این اقدامات مجدداً ذخایر اورانیوم غنی شده و ظرفیت غنی سازی ایران را افزایش داده و سطح آن را از محدودیت های تعیین شده در توافق سال 2015 فراتر می برد!

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر با صدور قطعنامه ای ادعا کرد کرده بود که تهران در حال گسترش ظرفیت های هسته ای خود است.

به گزارش این رسانه، این نهاد مدعی شده بود که ایران در حال تقویت تاسیسات غنی سازی در 2 سایت هسته ای خود بوده و از تهران خواسته بود تا با ناظر هسته ای همکاری بیشتری داشته باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موضع جدید تروییکای اروپایی در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موضع جدید تروییکای اروپایی در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران"، کلیک کنید.