نخستین نمایش اثر «ون گوگ» پس از سرقت

نخستین نمایش اثر «ون گوگ» پس از سرقت

یکی از تابلوهای نقاشی اثر «ون گوگ» که در دوران کرونا از یک موزه هنری به سرقت رفته بود، برای نخستین بار پس از بازگشت به موزه رونمایی شد.

به گزارش دکتر شهاب، یکی از آثار هنری «وینسنت ون گوگ» نقاش مشهور هلندی که به سرقت رفته بود و  بعد از مدتی در یک کیسه به یک کاراگاه هنری هلندی تحویل داده شده بود، برای نخستین بار پس از بازیابی به نمایش گذاشته شده است.

«گاردین»، تابلو نقاشی «باغ پرسوناژ نوینن در بهار» که «ون گوگ» در سال 1884 میلادی خلق کرد و ارزش آن به حدود 6 میلیون یورو می رسد، درحالی در یکی از موزه های روتردام درمقابل رسانه ها رونمایی شد که هنوز آسیب های ناشی از سرقت اخیر بر روی آن مشهود است.

یک خراش عمیق سفید در بخش پایینی این بوم نقاشی قابل مشاهده است.

رونمایی از این نقاشی در روز چهارشنبه برای رسانه ها بود، با این حال عموم مردم نیز می توانند از بیست و نهم مارس در موزه «Groninger» واقع در شمال هلند از این نقاشی بازدید کنند.

این نقاشی در یک نیمه شب در مارس 2020  و در دوران قرنطینه کووید 19 از موزه «سینگر لارن» در نزدیکی آمستردام به سرقت رفت.

در ویدیویی که توسط پلیس از این سرقت منتشر شده است، مردی دیده می شود که در نیمه شب درِ شیشه ای را شکسته و در حالی که نقاشی را زیر بازوی راستش گرفته از موزه بیرون می رود.

محل اختفای این نقاشی به مدت سه سال و نیم ناشناخته بود تا اینکه به طور هیجان انگیزی در اختیار یک کاراگاه هنری به نام «ایندیانا جونز دنیای هنر» قرار گرفت. 

مردی که هویتش برای امنیت خودش فاش نشده است، این نقاشی را در یک کیسه آبی رنگ پوشانده شده با روکش حباب دار و داخل یک جا بالشی به «آرتور برند» تحویل داد.

نقاشی «باغ پرسوناژ» در اوایل فعالیت هنری «ون گوگ» و قبل از آغاز خلق نقاشی های پست امپرسیونیستی مشهور این هنرمند از جمله «گل های آفتابگردان» خلق شده است.

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین نمایش اثر «ون گوگ» پس از سرقت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین نمایش اثر «ون گوگ» پس از سرقت"، کلیک کنید.