نکیسا: فصل آینده تیم را تقویت می کنیم/ بودجه سپاهان و ذوب آهن باید برابر باشد

در گفت و گو با دکتر شهاب

نکیسا: فصل آینده تیم را تقویت می کنیم بودجه سپاهان و ذوب آهن باید برابر باشد

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن گفت: فصل آینده کادرفنی و بازیکنان تیم با نظر محمد ربیعی تقویت می شود.

نیما نکیسا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری دکتر شهاب، در مورد اینکه ذوب آهن در پایان لیگ برتر رتبه پنجم را به خود اختصاص داد در حالی که فصل پر فراز و نشیب داشت، اظهار کرد: جای تشکر دارد بابت زحماتی که مدیرعامل کارخانه ذوب آهن و معاونان وی کشیدند. جا دارد از محمد ربیعی سرمربی با دانش و فوتبال بلد کشورمان که نقش مهمی در کسب جایگاه پنجم جدول داشت. از کادرفنی و بازیکنان به همراه همکاران باشگاه ذوب آهن تشکر کنم. می توانستیم جایگاه بهتری هم داشته باشیم که تلاش ها منجر به پنجمی شد. 

بدهی های انباشته باشگاه را پرداخت کردیم

وی ادامه داد: ذوب آهن در این فصل با پارگی رباط صلیبی چهار بازیکن مواجه شد. بازیکنان جوانی که می توانستند کمک زیادی به تیم کنند. کمال کامیابی نیا و نادر محمدی را هفته ها نداشتیم. دست ربیعی خیلی خالی بود و با 16 بازیکن بزرگسال تا پایان فصل تیم را هدایت کرد. فرصت هایی را هدر دادیم که اگر می توانستیم از آنها استفاده کنیم قطعاً جایگاه بهتری داشتیم. تقدیر خداوند بر این بود که چنین نتایجی بگیریم، ذوب آهن نسبت به فصل پیش جایگاه بسیار بهتری را در جدول پایان فصل داشت و البته در رشته های بسکتبال، دوومیدانی، وزنه برداری، والیبال نشسته، والیبال و بسکتبال دختران موفق بودیم. از طرفی بخشی از بدهی های انباشته باشگاه را پرداخت کردیم. با بسیاری از کسانی که از سنوات قبل طلب داشتند تسویه حساب کردیم. سال سختی را تمام کردیم ولی انتهای آن به لطف خداوند شیرین تمام شد.

مشکلات تیمداری قابل کتمان نیست

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در مورد اینکه تیم فوتبال این باشگاه چگونه می تواند در فصل آینده نتایج بسیار بهتری را کسب کند، عنوان کرد: یک برنامه و چشم انداز سه ساله داریم. ان شاءالله ذوب آهن را به روز هایی برگردانیم که هواداران را خوشحال می کرد و باعث افتخار مردم ایران می شد، چون نایب قهرمان آسیا شد. در تیمداری مشکلاتی وجود دارد که قابل کتمان نیست. افزایش قیمت در تمامی موارد از جمله پروازها، هتل ها، تغذیه، البسه و … وجود دارد. با توجه به بودجه مصوب شرکت سهامی ذوب آهن سختی ها زیادی را متحمل شدیم و بدهی های انباشته هم باقی مانده بود. شاهکار مدیریتی مدیران بالادستی و هییت مدیره بود که فصل را خوب سپری کردیم و البته افرایش بودجه بلاشک نقش مهمی در موفقیت تیم خواهد داشت.

نتیجه مخالفت با استعفای ربیعی پنجمی لیگ برتر بود

وی در مورد اینکه حفظ محمد ربیعی با توجه به سابقه استعفای وی چگونه خواهد بود، عنوان کرد: دیدید که مخالفت هییت مدیره فوتبالی ما با استعفای ربیعی در پایان فصل منجر به قرار گرفتن تیم در رده پنجم شد. تشکر از هییت مدیره ذوب آهن که فوتبالی فکر کردند و فصل آینده با افتخار در خدمت ربیعی خواهیم بود. قطعاً شرایط بهتری خواهیم داشت چون بسیاری از قراردادها را ما نبسته بودیم و در امور زیادی دخالت نداشتیم. در فاصله دو هفته تا آغاز مسابقات به باشگاه اضافه شدم. اینکه در آینده چه تصمیمی گرفته خواهد شد قابل تشخیص نیست. تا جایی که می دانم همان تیم قبلی با همان کارگروه به کار خود ادامه خواهد داد. 

روزهای سختی را گذراندیم

نکیسا در مورد تقویت تیم ذوب آهن گفت: قطعاً کادرفنی با نظر سرمربی تیم تقویت خواهد شد و در مورد بازیکنان هم دیدگاه سرمربی در اولویت است. فصل قبل بدشانسی آوردیم و چهار بازیکن ما رباط صلیبی پاره کردند و یک بازیکن از ناحیه همسترینگ آسیب دید. روز های سختی را گذراندیم و با توجه به بودجه محدودی که داریم به دردسر افتادیم. سعی کردیم با توجه به شرایطی که داریم مدیریت زمان و منابع مالی کردیم و در نهایت فصل را با رتبه پنجم تمام کردیم. قرارداد ربیعی دو ساله است و وی درخواست من را برای عقد قرارداد پذیرفت. در بسیاری موارد هم به من کمک کرد و امیدوارم فصل بعدی موفق تر از فصلی که تمام کردیم نتیجه بگیرد.

هواداران ذوب آهن و سپاهان با هم متحد شوند 

وی در مورد اینکه سپاهان با بودجه بیشتر از ذوب آهن سوم شد عنوان کرد: بودجه در رتبه تیمی خیلی تاثیر دارد. سپاهان باعث افتخار کشور و اصفهان است. تعامل خوبی با سپاهان در زمان مدیریت آقایان ساکت، نیکفر و در حال حاضر با آقای آذربایجانی داریم. سپاهان باشگاهی متمول هست و برای عرض تبریک خدمت آقای آذربایجانی رسیدیم. به لحاظ حمایت مالی باید هر دو باشگاه در شرایط برابری قرار بگیرند. اگر بازی رودررویی هست هواداران دو تیم با پوشیدن پیراهن سبز و زرد از تیم خود حمایت می کنند. وقتی هر کدام از نمایندگان اصفهان با تیم های دیگری بازی دارند باید هواداران با هم متحد شوند و از تیم شهرشان حمایت کنند. اتحاد آنها می تواند هر دو باشگاه را در شرایط خوبی قرار دهد و نتیجه آن کمک کرد تا سپاهان سوم و ذوب آهن با فاصله یک رده پایین تر پنجم شد. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نکیسا: فصل آینده تیم را تقویت می کنیم/ بودجه سپاهان و ذوب آهن باید برابر باشد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نکیسا: فصل آینده تیم را تقویت می کنیم/ بودجه سپاهان و ذوب آهن باید برابر باشد"، کلیک کنید.