هشدار بانک مرکزی به بانک ها:نرخ سود سپرده را رعایت کنید تا مجازات نشوید

هشدار بانک مرکزی به بانک ها:نرخ سود سپرده را رعایت کنید تا مجازات نشوید

به گزارش دکتر شهاب- تخطی بانک ها از اعمال نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار موجب شده تا بانک مرکزی بار دیگر با ارسال بخشنامه ای به مدیران عامل بانک ها بر ضرورت رعایت سودی مصوب شورا، تاکید کند.

رقابت سودی بانک ها بعد از مجوز انتشار اوراق گواهی با سود 30 درصدی (اسفند ماه سال قبل) به اوج رسید و بانک ها این مجوز را به عنوان چراغ سبزی برای افزایش نرخ سود سپرده ها تلقی کرده اند.

اما بانک مرکزی تاکید کرده که مجوز انتشار اوراق گواهی سپرده خاص در مقاطع زمانی مختلف با اهداف مشخص بوده و هیچ وجه به منزله تغییر سیاست نرخ سود و یا اعلام نرخ سود جدید نبوده و تجهیز و تخصیص منابع حاصله صرفا در چارچوب ضوابط ابلاغی میسر بوده است.

بانک مرکزی به مدیران عامل بانک ها بار دیگر هشدار داده که در صورت عدم رعایت نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار باید منتظر سلب صلاحیت باشند؛ در این بخشنامه تاکید شده: در صورت احصاء هر گونه عملکرد مغایر با موازین مقرراتی ذی ربط، عنداللزوم عملکرد ایشان، عضو هیات مدیره مربوطه، مدیرعامل و سایر اعضاء هیات مدیره در کمیسیون احراز و لغو تاییدیه صلاحیت حرفه ای مدیران موسسات اعتباری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار بانک مرکزی به بانک ها:نرخ سود سپرده را رعایت کنید تا مجازات نشوید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار بانک مرکزی به بانک ها:نرخ سود سپرده را رعایت کنید تا مجازات نشوید"، کلیک کنید.