هنرمند نقاش درگذشت – دکتر شهاب

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، هادی جمالی، تصویرگر و نقاش ایرانی، اغلب با نقاشی های اکسپرسیو و انتزاعی که پس از دهه 1370 خلق کرده شناخته می شود. او از اواخر دهه 1370، آثاری انتزاعی را بر بستر ورق نازک آلومینیوم ایجاد می کرد و از شیارزنی، بخیه کاری، رنگ گذاری و رنگ زدایی بهره می گرفت به طوری که به عقیده برخی پژوهشگران بافت خشن سطح بعضی از آثار او پوست ترک خورده یا زخم های التیام نیافته را تداعی می کند.

این هنرمند اردیبهشت سال 1329 در شیراز متولد شد. او فارغ التحصیل معماری داخلی از دانشگاه هنر و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاداسلامی بود که علاوه بر تحصیل در این رشته ها، به هنر نقاشی نیز می پرداخت.

بر اساس گزارش دکتر شهاب، هادی جمالی در سبک آبستره اکسپرسیونیسم کار کرده و معتقد بود این سبک، نوعی از آبستره است که تاثیر شدیدتری دارد و تا اندازه ای در آن خشونت به کار رفته است؛ به این معنا که آبستره رمانتیک نیست و جدی تر و با سرعتی بیشتر کار می شود.

او همچنین سابقه تدریس دانشگاهی را داشت و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو افتخاری انجمن هنرمندان نقاش ایران و عضو چندین گروه هنری است. محمدهادی جمالی تاکنون آثارش را در نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری، در داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته بود.

کسب جوایز مختلف، ارایه مقالات هنری در سمینارهای دانشگاهی و مراکز فرهنگی، تالیف کتاب های آموزش طراحی، داوری مسابقات هنرهای تجسمی و اجرای نقاشی های دیواری در تهران نیز از جمله فعالیت ها و دستاوردهای هنری این هنرمند بود.

هادی جمالی کتابی را نیز با عنوان «اسکیس و راندو با ماژیک و روان نویس» چاپ کرده که حاصل 26 سال تجربه تدریس اوست.

جمالی در سال 1379 همراه هنرمندانی همچون رزیتا شرف جهان، بهنام کامرانی، احمد وکیلی، کریم نصر، مهرداد محب علی، احمد مرشدلو و … به عضویت گروه +30 درآمد ؛ گروهی از هنرمندان با گرایش ها و سبک های مختلف هنری که با هدف نمایش آثارشان گردهم آمدند و چندین کارنما در ایران، ژاپن، ایتالیا، فرانسه و ارمنستان برگزار کردند. این گروه سعی داشت از رسانه های نو برای برقراری ارتباط با مخاطب بهره بگیرد و در اواسط دهه 1380 به کار خود پایان داد.

این هنرمند از سال 1392 عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت بوده و سیدعباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ نیز درگذشت این هنرمند را تسلیت گفته است.

هنرمند نقاش درگذشت

هنرمند نقاش درگذشت

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنرمند نقاش درگذشت – دکتر شهاب" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنرمند نقاش درگذشت – دکتر شهاب"، کلیک کنید.