هواشناسی ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / باران، باد و گردوخاک در برخی مناطق کشور

هواشناسی ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / باران، باد و گردوخاک در برخی مناطق کشور

آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (سه‌شنبه ۱۲ تیرماه) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز تهران و سمنان رگبار و رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

فردا (چهارشنبه ۱۳ تیرماه) در برخی نقاط شمال غرب کشور ارتفاعات البرز و سواحل دریای خزر بارش پراکنده با احتمال رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

روز‌های پنجشنبه، جمعه و شنبه (۱۴، ۱۵ و ۱۶ تیرماه) در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است.

طی سه روز آینده در برخی نقاط جنوب استان سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و کرمان در ساعات بعدازظهر رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده وجود دارد.

بر اساس این گزارش، از امروز تا پایان هفته در برخی نقاط غرب، جنوب‌غرب، نوار شرقی کشور و بخش‌هایی از مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز در بعضی ساعات وزش باد شدید و پدیده گردوخاک و کاهش کیفیت هوا رخ می‌دهد.

دریای خزر امروز و فردا و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه روز آینده مواج است.

آسمان تهران امروز قسمت ابری تا نیمه‌ابری پیش‌بینی شده است که در بعضی ساعات همراه با افزایش باد، گاهی وزش باد شدید و گردوخاک و به تدریج کاهش ابر همراه خواهد بود. کمینه و بیشینه دمای هوا امروز در پایتخت ۲۴ و ۳۵ درجه بالای صفر است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواشناسی ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / باران، باد و گردوخاک در برخی مناطق کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواشناسی ۱۲ تیر ۱۴۰۳ / باران، باد و گردوخاک در برخی مناطق کشور"، کلیک کنید.