هواوی از سامسونگ جلو زد/ موبایل هایی که ناجی غول فناوری چینی شدند/ عکس

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، براساس گزارش مجله دکتر شهاب، بازار گوشی های تاشو در حال جذاب تر و هیجان انگیزترشدن است. سامسونگ که از زمان عرضه گلکسی فولد اصلی در سال 2019، رهبر اصلی بازار گوشی های تاشو بوده است، حالا یک رقیب جدی پیدا کرده است و طبق آخرین گزارش ها، هواوی در حال حاضر بزرگ ترین تولیدکننده گوشی های تاشو جهان است.

براساس داده های جدیدی که توسط موسسه کانترپوینت اعلام شده است، سامسونگ در سه ماهه اول سال 2023، 58 درصد از محموله های جهانی گوشی های هوشمند تاشو را در اختیار داشته است و هوآوی با 14 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. سایر تولیدکنندگان، از جمله آنر و موتورولا، 26 درصد باقی مانده را در اختیار داشته اند.

عملکرد فعلی سامسونگ و هواوی در بازار تاشو

هواوی از سامسونگ جلو زد/ موبایل هایی که ناجی غول فناوری چینی شدند/ عکس

با این حال، در سه ماهه اول سال جدید، هواوی با 35 درصد پیشتاز بازار است و سامسونگ با 23 درصد سهم بازار در سه ماهه اول 2024 به جایگاه دوم سقوط کرده است. این تغییر قابل توجه بر رقابت شدیدی که در بازار گوشی های هوشمند تاشو وجود دارد تاکید می کند.

برای توضیح این تغییر مهم بازار می توان به دلایل زیادی اشاره کرد، اما اولین و مهم ترین دلیل آن استفاده از فناوری 5G در گوشی های هواوی است که باعث می شود غول چینی بتواند در بازار رقابت کند. مدل های 5G گوشی های تاشو هواوی 84 درصد از کل دستگاه های تاشو آن را تشکیل می دهند.

هواوی میت X5 به قدری محبوب است که برای سه فصل متوالی پرفروش ترین گوشی تاشو این شرکت بوده است. غول چینی همچنین گوشی تاشو مقرون به صرفه تر هواوی پاکت 2 را نیز اواخر سال گذشته معرفی کرده بود، تا بتواند حداقل تا زمان معرفی گلکسی زد فلیپ و زد فولد 6، بر بازار تسلط داشته باشد.

در این گزارش همچنین گفته شده که آنر و موتورولا نیز در بازارهای چین و خارج از کشور رشد قابل توجهی داشته اند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هواوی از سامسونگ جلو زد/ موبایل هایی که ناجی غول فناوری چینی شدند/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هواوی از سامسونگ جلو زد/ موبایل هایی که ناجی غول فناوری چینی شدند/ عکس"، کلیک کنید.