هوش مصنوعی از هوش انسان جلو می زند؟

هوش مصنوعی از هوش انسان جلو می زند؟

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، براساس گزارش مجله دکتر شهاب، جفری هینتون، دانشمند علوم کامپیوتر و یکی از پدرخوانده های هوش مصنوعی، می گوید شانس اینکه هوش مصنوعی کنترل جهان را در دست بگیرد بسیار بالا است؛ او همچنین درباره ی اینکه انسان در توسعه ی هوش مصنوعی جوانب احتیاط را رعایت نکند، احساس نگرانی می کند.

هینتون در مصاحبه با بی بی سی مدعی شد که ایده ی پیشی گرفتن هوش مصنوعی از هوش انسانی امری اجتناب ناپذیر است. او می گوید تعداد بسیار کمی از کارشناسان در این مورد تردید دارند؛ اما اگر حدس کارشناسان درست باشد، چه زمانی اتفاق خواهد افتاد؟

جفری هینتون در سال 2023 از سمت خود در گوگل استعفا داد و عنوان کرد که از تحقیقاتش در زمینه ی توسعه ی هوش مصنوعی احساس پشیمانی می کند. او خود را اوپنهایمر صنعت هوش مصنوعی می داند و نسبت به خطرات ناشی از این فناوری هشداری جدی داده است.

هینتون می گوید باید در مورد توسعه ی هوش مصنوعی محتاط باشیم و این احتمال وجود دارد که هوش مصنوعی کنترل اوضاع را به دست بگیرد.

یکی دیگر از نگرانی های هینتون، کاربردهای نظامی است؛ هینتون در مصاحبه اش با بی بی سی گفت: «من نگران هستم که زمانی هوش های مصنوعی بتوانند به طور مستقل تصمیم بگیرند و مردم را بکشند.»

پدرخوانده ی هوش مصنوعی همچنین نگران است این فناوری مشاغل عادی را تصاحب کند. هینتون می گوید با وجود هوش مصنوعی، بهره وری افزایش می یابد اما دستاوردهای مالی به طور نامتناسب به جیب افراد ثروتمند می رود، نه کسانی که شغلشان توسط هوش مصنوعی تصاحب می شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هوش مصنوعی از هوش انسان جلو می زند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هوش مصنوعی از هوش انسان جلو می زند؟"، کلیک کنید.