پاشینیان با روستاییان معترض مناطق مرزی دیدار کرد

پاشینیان با روستاییان معترض مناطق مرزی دیدار کرد

به گزارش دکتر شهاب دفتر نخست وزیری ارمنستان در بیانیه ای با اشاره به دیدار نیکول پاشینیان، نخست وزیر با شهردار و جمعی از ساکنان روستای «کرانتس» نوشت: «نخست وزیر روند جاری را به تفصیل ارایه و تاکید کرد که دولت از همه مشکلات مطلع است.»

به نقل از پایگاه خبری azatutyun، پاشینیان و سایر مقامات حاضر در جلسه از روستاییان خواستند کارهای میدانی را آغاز کنند و از طریق گفت وگوهای مشترک راه حلی برای مسایل باقی مانده بیابند.

به نقل از دکتر شهاب نمایندگان روستا در حالی که از ساختمان دولت بیرون آمدند، ناراضی به نظر می رسیدند و تمایلی به صحبت با مطبوعات نداشتند. برخی از آنها فقط گفتند که از پاشینیان چیز جدیدی نشنیده اند.

یک نماینده اپوزیسیون که به طور خصوصی با روستاییان صحبت کرده بود، پس از آن نیز ادعا کرد که پاشینیان «هیچ چیز جدیدی نگفته است».

وی افزود: «روستاییان بدون رضایت جلسه را ترک کردند و بار دیگر اوضاع متشنج شد. مردم می دانستند که اوضاع بدتر می شود چون هیچیک از درخواست ها و پیشنهادهایشان مورد قبول واقع نشد.»

پاشینیان همچنین اعتراف کرد که حتی واگذاری اراضی به باکو ضامن امنیت این روستا و مناطق همجوارش نیست.

روستای کرانتس یکی از چهار روستای تاووش در مجاورت مناطق مرزی است که قرار است به عنوان بخشی از آنچه ایروان آغاز تعیین مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان می نامد به باکو واگذار شود. صدها نفر از روستاییان به همراه سایر ساکنان تاووش و سایر مناطق ارمنستان از 20 آوریل یک بخش محلی از یک بزرگراه کلیدی ملی را مسدود کرده اند. برخی از آنها روز جمعه با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

مردم از جمله سیاستمداران و فعالان اپوزیسیون، در چند روز گذشته به نشان همبستگی خود با معترضان این روستا به رهبری اسقف «باگرات گالستانیان»، رییس اسقف نشین تاووش برای مدت کوتاهی راه ها را در ایروان و سایر نقاط کشور مسدود کردند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاشینیان با روستاییان معترض مناطق مرزی دیدار کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاشینیان با روستاییان معترض مناطق مرزی دیدار کرد"، کلیک کنید.