پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر شهاب، بخشنامه موضوع ابلاغ آیین نامه بند ث تبصره 7 ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور طی نامه شماره 2007399 مورخ 1402/11/09 توسط مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات معاونت برنامه ریزی و مقررات سازمان توسعه تجارت ایران ابلاغ شد.

در این بخشنامه که نهم بهمن ماه صادر شده، آمده است: به پیوست تصویر تصویب نامه شماره ه 61385 ت/ 190058 مورخ 19/ 10/ 1402 هیات وزیران در خصوص ابلاغ آیین نامه اجرایی بند ث تبصره 7 ماده قانون بودجه سال 1402 کل کشور مربوط به ضوابط واردات و پلاک ملی خودروهای قابل تردد در مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی، جهت اطلاع، ابلاغ به گمرکات اجرایی ایفاد می گردد.

پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد

گفتنی است، هیات وزیران در جلسه 1402٫9٫19 به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (ت) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور آیین نامه اجرایی بند مذکور را به شرح زیر تصویب کرد.

آیین نامه اجرایی بند (ت) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 کل کشور

ماده 1- خودروهایی که تا پیش از ابلاغ این آیین نامه مجاز به تردد در مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی هستند مشروط به پرداخت کلیه عوارض و بدهی های مربوط و حقوق ورودی (مشتمل بر حقوق گمرکی و سود بازرگانی مصوب) و دارا بودن معاینه فنی متصل به سامانه سیمفا با رعایت قوانین مجاز به پلاک گذاری ملی و واردات به سرزمین اصلی هستند. خودروهای مستثنی شده از حکم بند (1) تفاهم نامه مشترک شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی و گمرک جمهوری اسلامی ایران به شماره 14002٫10٫1430 مورخ 1400٫3٫10 مشمول حکم این ماده نیستند.

ماده 2 – مبنای تعیین ارزش خودرو و حقوق ورودی بر اساس تبصره (6) اصلاحی ماده واحده قانون چگونگی محاسبه و وصول حقوق گمرکی سود بازرگانی و مالیات انواع خودرو و ماشین آلات راهسازی وارداتی و ساخت داخل و قطعات آنها موضوع ماده (12) قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب 1402 است.

ماده 3- پلاک گذاری ملی و واردات خودرو موضوع این تصویب نامه به سرزمین اصلی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی منوط به اخذ تاییدیه آلایندگی ایمنی و خدمات پس از فروش از سازمان های حفاظت محیط زیست و ملی استاندارد ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت و رعایت ماده (10) قانون ساماندهی صنعت خودرو و با ثبت سفارش و یا ثبت آماری بلامانع است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پلاک گذاری ملی خودروهای مناطق آزاد به گمرک ابلاغ شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.