پیش بینی قیمت دلار هفته چهارم بهمن 1402 / فرمان دلار به دست بازارساز می افتد یا رشد تقاضا؟

پیش بینی قیمت دلار هفته چهارم بهمن 1402 / فرمان دلار به دست بازارساز می افتد یا رشد تقاضا؟

به گزارش دکتر شهاب، قیمت دلار این هفته در اغلب روزها روند کاهشی و در برخی روزها روند افزایشی محدودی داشت. این اسکناس در پنجمین روز هفته که آخرین روز گشایش بازارها نیز به حساب می آید، هر دو روند افزایشی و کاهشی را تجربه کرد.

تجارت نیوز در گزارشی آورده که اسکناس دلار صبح روز چهارشنبه با کاهش قیمت بازگشایی شد و در پایان معاملات به نیمه کانال پنجم از کریدور 50 هزار تومانی برگشت. این در حالی بود که افزایش قیمت روز چهارشنبه در راستای رشد قیمت درهم، تتر و سایر ارزها رخ داد.

در پنجمین روز هفته، افزایشی های بازار با خریدهای سنگین درصدد رشد تقاضا و داغ کردن بازار برآمدند؛ اما معامله گران بازار ارز معتقدند فعلا زور سیاست گذار بیشتر است و اجازه برگشت قیمت دلار به سقف های قیمتی قبلی را نمی دهد.

دلار با سیاست بانک مرکزی مهار شد

فعالان بازار ارز معتقدند خریدهای خرد در معاملات روز چهارشنبه قیمت دلار را از کف کانال 50 هزار تومان بالا کشیده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند سیاست ارزپاشی و خبردرمانی بانک مرکزی همراه با برقراری آرامش در منطقه خاورمیانه، دست به دست هم داد تا روند قیمت دلار کاهشی شود. به اعتقاد آنها دلار در ابتدا در مناطق قیمتی 56 هزار تومان و تا محدوده 54 هزار تومان امکان اصلاح دارد. این در حالی است که ریتم حرکتی اسکناس آمریکایی در بیش از یک هفته گذشته بیشتر تحت تاثیر سیاست های بانک مرکزی قرار داشت.

پوند 70 هزار تومانی شد

روند قیمت در بازارهای مالی طی روز چهارشنبه 18 بهمن در بیشتر ارزها افزایشی بود. درهم در کانال 15 هزار تومانی پیشروی کرد و با افزایش 90 تومانی با قیمت 15 هزار و 200 تومان معامله شد. علاوه بر آن قیمت تتر 50 تومان افزایش داشت و روی رقم 55 هزار و 200 تومانی قرار گرفت.

پوند انگلیس نیز نسبت به روز گذشته افزایش 470 تومانی داشت و به کانال 70 هزار تومانی ورود کرد. این اسکناس با رقم 70 هزار و 390 تومان معامله شد. قیمت یورو در چهارمین روز هفته افزایش 160 تومانی داشت و به قیمت 59 هزار و 980 تومان رسید.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار هفته چهارم بهمن 1402 / فرمان دلار به دست بازارساز می افتد یا رشد تقاضا؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار هفته چهارم بهمن 1402 / فرمان دلار به دست بازارساز می افتد یا رشد تقاضا؟"، کلیک کنید.