کاخ سفید: اوکراین در نشست سران ناتو دعوتنامه عضویت دریافت نخواهد کرد

کاخ سفید: اوکراین در نشست سران ناتو دعوتنامه عضویت دریافت نخواهد کرد

یکی از مقامات شورای امنیت ملی کاخ سفید امروز -سه‌شنبه- صراحتا اعلام کرد که طی نشست آتی سران ناتو در واشنگتن دی‌سی، اوکراین دعوتنامه عضویت در این ائتلاف نظامی را دریافت نخواهد کرد.

به گزارش دکتر شهاب، «مایکل کارپنتر» مدیر بخش اروپا در شورای امنیت ملی کاخ سفید بیان کرد: «اوکراین در نشست آتی ناتو دعوتنامه‌ای دریافت نخواهد کرد و فکر می‌کنم این موضوع بسیار واضح اطلاع‌رسانی شده است.»

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این مقام آمریکایی گزارش کرد: «با این حال آنچه قرار است رونمایی شود، اقداماتی است که امکان عضویت اوکراین در ناتو را فراهم می‌سازد.»

مایکل کارپنتر در ادامه با اشاره به اقدامات ناتو در جنگ اوکراین گفت: «کاخ سفید نسبت به مشارکت ناتو در اوکراین بسیار محتاط است و به دنبال تعادل می‌گردد. همیشه انتقادهایی وجود دارند اما نسبت به مشارکت ناتو در جنگ اوکراین احتیاط پیشه و همیشه تعادل را رعایت می‌کنیم.»

او هم‌چنین خاطر نشان کرد که انتظار ندارد ائتلاف نظامی ناتو عضویت اوکراین را طی نشست سران ناتو در ماه ژوئیه در واشنگتن دی‌سی صادر کند.

این مقام کاخ سفید ضمن اذعان نسبت به قدرت اقتصادی روسیه در برابر تحریم‌های آمریکا گفت: «ما پایداری و انعطاف‌پذیری اقتصاد روسیه را نتوانستیم پیش‌بینی کنیم. این کشور در ۲ سال و نیم گذشته نسبتا انعطاف‌پذیر بوده و بنابراین ما باید به دنبال اقدامات بیشتری جهت تحمیل هزینه‌های بیشتر علیه روسیه باشیم.»

پایان خبر دکتر شهاب

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید: اوکراین در نشست سران ناتو دعوتنامه عضویت دریافت نخواهد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید: اوکراین در نشست سران ناتو دعوتنامه عضویت دریافت نخواهد کرد"، کلیک کنید.