کارگران حین حفاری فاضلاب، صدها سکه عتیقه را که شهردار مخفی کرده بود، پیدا کردند/ عکس

تینا مزدکی: مجموعه سکه هایی شامل 285 سکه نقره ای کشف شده است که بین سال های 1499 و 1652 استفاده می شد. این سکه ها حین حفاری کارگران برای خط فاضلاب جدید در منطقه ای در آلمان یافت شد.

این گنجینه حاوی ترکیبی از سکه های نقره بزرگ، ازجمله تالرهای نقره ضرب شده توسط امپراتوری روم و سکه های خارجی است. درحالی که بیشتر یافته ها سکه های منطقه ای ساکسون بودند، تعدادی از کمیاب ترین سکه ها همچون گروشن شرکنبرگ در میان آن ها دیده می شد که احتمالاً در آن زمان به صورت منطقه ای استفاده می شد. علاوه بر آن یک اسکودو ایتالیایی از سال 1630 و یک تالرو نیز که در سال 1620 توسط دوک بزرگ توسکانی ضرب شد، وجود داشت.

کارگران حین حفاری فاضلاب، صدها سکه عتیقه را که شهردار مخفی کرده بود، پیدا کردند/ عکس

کارشناسان فکر می کنند که گنجینه احتمالاً پس از پایان جنگ سی ساله (1618 تا 1648) که عمدتاً در اروپای مرکزی رخ داد و 8 میلیون نفر را به کام مرگ فرو برد؛ در زمین دفن شده است. سکه ها مدت زیادی در زمین بوده اند و رنگ سبز به خود گرفته اند. بر اساس تعدادی از سکه های موجود در این مجموعه، کارشناسان به این نتیجه رسیده اند که احتمالاً این گنج متعلق به یوهان دوندورف است که در اواخر دهه 1660 شهردار وتین بود و یکی از ثروتمندترین شهروندان شهر به شمار می رفت.

ثروت دوندورف، پس از مرگش در سال 1675 آشکار شد. هنگامی که دادگاه پس از مرگ وی، دارایی او را تخمین زد، مشخص شد که او بیش از 2500 تالر و 500 دوکات (سکه های طلا) دارد که آن ها را در اتاق های خانه اش پنهان کرده بود. بااین حال، بر اساس کشف اخیر، مشخص است که دوندورف در پنهان کردن اموالش از چشم دادگاه، بد عمل نکرده بود!

منبع: livescience

54323

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کارگران حین حفاری فاضلاب، صدها سکه عتیقه را که شهردار مخفی کرده بود، پیدا کردند/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کارگران حین حفاری فاضلاب، صدها سکه عتیقه را که شهردار مخفی کرده بود، پیدا کردند/ عکس"، کلیک کنید.