200 هزار مسکن ادعایی زاکانی، بلوف انتخاباتی است؟

200 هزار مسکن ادعایی زاکانی، بلوف انتخاباتی است؟

آفتاب نیوز :

9 خرداد ماه امسال، شهرداری تهران با اجرای یک طرح «مسکن سازی» در سطح شهر، اعلام کرد: «کلنگ ساخت 200 هزار واحد مسکونی در تهران را به زمین زدیم.»

بعداز آن، مدیران شهری تهران اعلام کردند، «شروع به ساخت 200 هزار واحد مسکونی در تهران، یک اقدام عظیم و بی سابقه در شهر است.» آیا واقعا «شروع به ساخت 200 هزار مسکن»، کاری عظیم در تهران است؟

بررسی ها درباره این پاسخ نشان می دهد، «ساخت 200 هزار واحد مسکونی در یک روز در شهر تهران، عظیم نیست، بلکه بسیار عظیم است». با این حال، در کنار این پرسش، «سوال مهم تر» آن است که «آدرس این 200 هزار واحد مسکونی که به نام مسکن حمایتی یا بخشی از طرح مسکن ملی، گفته شده که کلنگ زنی شده، کجا های شهر تهران است؟» شهرداری هنوز اسامی کامل مناطق و محله هایی را که این 200 هزار واحد مسکونی در آن ها ابتدای خردادماه کلنگ زنی شد منتشر نکرده است.

این در حالی است که یک سامانه به نام سامانه شفافیت وابسته به شهرداری تهران وجود دارد که برخی مدارک و مستندات از جمله بودجه سالانه شهرداری در آن منتشر می شود. بهتر است برای «اثبات اینکه اتفاق بسیار عظیم در شهر رخ داده است، هر چه زودتر کروکی کامل این کلنگ زنی منتشر شود».

ساخت 200 هزار واحد مسکونی در تهران بسیار عظیم است، چون طی 8 سال گذشته، میانگین سالانه ساخت مسکن بر اساس پروانه ساختمانی، زیر 70 هزار واحد بوده است. همچنین طی همه چهار دهه گذشته و قبل تر، فقط در سه سال، تیراژ ساخت مسکن در تهران، به 200 هزار واحد رسید؛ سال های 90، 91 و 92 به ترتیب برای ساخت 233 هزار واحد، 253 هزار واحد و 239 هزار واحد، در شهرداری تهران پروانه ساختمانی صادر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "200 هزار مسکن ادعایی زاکانی، بلوف انتخاباتی است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "200 هزار مسکن ادعایی زاکانی، بلوف انتخاباتی است؟"، کلیک کنید.