2000 فقره تسهیلات به بازنشستگان استان بوشهر پرداخت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

2000 فقره تسهیلات به بازنشستگان استان بوشهر پرداخت شد - خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر شهاب، محمدجواد بازدرهوا در جشن بزرگ دهه کرامت و روز ملی جمعیت ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر در سال گذشته بر اساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، برنامه های راهبردی دولت مردمی سیزدهم و مدیرعامل سازمان، با همت همکاران در اجرا برنامه های عملیاتی، تکریم ارباب رجوع رتبه اول را کسب کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: با بیان اینکه 80 درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و 60 هزار نفر از جمعیت استان از خدمات مجموعه تامین اجتماعی بهره مند می شوند.

بازدرهوا ادامه داد: اکنون 354 هزار نفر بیمه شده اصلی در استان بوشهر از خدمات بیمه تامین استان برخوردار هستند. مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 50 هزار مستمری بگیر در استان وجود دارد، گفت: دولت مردمی ایران قوی خدمات ارزشمندی را در حوزه بیمه ای رقم زده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تامین اجتماعی 50 درصد از سهم حق بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت شد، عنوان کرد: بالغ بر 4 هزار و 340 میلیارد تومان تعهدات بیمه ای در سال گذشته پرداخت گردید.

بازدرهوا از پرداخت 2 هزار و 65 فقره وام به بازنشستگان در سال 1402 خبر داد و گفت: در سال گذشته 220 نفر از بازنشستگان هم استانی در طرح کرامت رضوی به مشهد مقدس اعزام شدند، که این طرح در سال جاری ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: در قالب طرح فراگیر بیمه خانوار ایرانی این سازمان، 20 هزار بوشهری زیر پوشش قرار گرفتند.

بازدهوا با اشاره به اینکه 5 هزار زن خانه دار در طرح بیمه فراگیر خانواده، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند، گفت: طرح بیمه دانشجویی، بخشی از طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی است که 700 دانشجو بوشهری نیز تحت پوشش قرار گرفته اند که این طرح به دانشجویان امکان استفاده از سال های تحصیل به عنوان سابقه بیمه را می دهد.

وی خاطر نشان کرد: از ماه آینده میزان حق بیمه، دستمزد و عنوان شغلی به صورت پیامک به بیمه شدگان اعلام خواهد شد.

بازدرهوا تقویت جوانی جمعیت را یک ضرورت دانست و گفت: جمعیت جوان اقتدار کشور را به دنبال دارد و برای تحقق اهداف طرح ملی جوانی جمعیت باید از ظرفیت ها و فرصت های موجود نهایت استفاده را داشته باشیم و با برنامه ریزی های اقتصادی همراه با ترغیب فرزند آوری مسیر برای سازندگی و شکوفایی کشور فراهم شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده که توجه به آن را یکی از ضروری ترین فرایض مسیولان و آحاد مردم برشمرد و اظهار داشت: این اداره کل نیز در همین راستا و با توجه به شرایط و امکانات موجود سعی در تشویق و ترغیب پرسنل و حمایت از قشر جوان اداره با برگزاری جشن ها در مناسبت های مختلف، در جهت تحقق این مهم گام بر می دارد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم با وظیفه ای که در این زمینه داریم برای بیمه شدگان و همه آحاد جامعه، زمینه توجه به خانواده را که محوری ترین نهاد اجتماعی در رویکرد فرهنگی و دینی ما ایرانیان است؛ داشته باشیم و آن فاصله هایی که به عنوان آسیب خانواده طی سال های گذشته مورد شناسایی قرار گرفته را تا جایی که بتوانیم جبران کنیم.

در این مراسم که با حضور خدام حرم امام رضا (ع) پرچم آستان قدس رضوی در اداره کل تامین اجتماعی استان نصب شد، از 10 نفر پرسنل که صاحب فرزند شدند و 4 نفر از افرادی که سال قبل ازدواج کردند به همراه دخترانی که نام آنها فاطمه و معصومه بودند تجلیل به عمل آمد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "2000 فقره تسهیلات به بازنشستگان استان بوشهر پرداخت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "2000 فقره تسهیلات به بازنشستگان استان بوشهر پرداخت شد – خبرگزاری دکتر شهاب | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.